2015-2016 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Makyaj Trendleri

 

2015-2016 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

IMG_7885

2015-2016 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Bu yazımızda kadınların hiçbir zaman vazgeçemediği  makyajın 2015-2016 sonbahar/kış trendlerini mercek altına alalım. Daha naturel makyajlar popüler olacak..

Önce dudaklar…

Dudaklarda iki uç noktada renk kullanımı devam edecek, nude ruj popülerliğini korumaya devam etsede, bordo ve kırmızının can alıcı renkleri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alacak.

Bordo ve kırmızı tonları kullanırken daha doğal bir görünüm elde etmek isterseniz dudak balmlarını da tercih edebilirsiniz. Balm ile nemlendirdiğiniz dudağınıza bordo ve kırmızı tonlarını uygulayarak dudaklarınızın doğal ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Göz Makyajı..

Kadınların en etkileyici ve öne çıkarmak istedikleri alan gözleridir hiç şüphesiz bunun için klasikleşen kedi gözü makyajı ile sert ve kendinden emin kadını, buğulu gözlerle romantik kadınları bolca göreceğiz.

Bunların yanı sıra 1960’lı yılların popüler olan Twiggy göz makyajıda hayatımıza geri dönüyor.Bolca takma kirpik kullanılacak olan göz makyajlarında yoğun uygulanan maskara ile gözlerdeki etki artmaya devam edecek.

Göz hatlarını belirginleştirmek için kullanılan eyeliner ile düşük gözleri yukarı kaldırırken, yuvarlak gözlerde badem göz formunda gösterilmeye devam edilecek. Bunun için de çift kuyruk eyeliner kullanmanız gerecek.

Far olarak mürdüm ve tonları her zamanki gibi kullanılmaya devam edecek. Fakat hep yaz makyajlarında görmeye alışkın olduğumuz egzotik renkler sonbahar-kış mevsimine bu yıl damgasını vuracak…

Kaşlarınızın formunu bozmayın…

2015-2016 sonbahar-kış doğallıktan yana, kalın kaş modası, yüzde yüz doğal kaşlar, yukarı doğru taranmış kaşlar popüler olacak. Bir tavsiye; bitmiş maskaralarınızı atmayınız malum kaş fırçası olarak çantanızda size yardımcı olacak:)

Sağlıklı bir görünüm için allık tercihiniz…

Abartılı allık kullanımını bu dönemde göremeyeceğiz, genellikle makyaj yokmuş hissi veren kusursuz ve sağlıklı ciltlerle karşılaşacağız. “Uncolored” yani sıfır renk kuralı ön planda olurken cilt tonlarına yakın şeftali tonları daha çok tercih edilecek.Böylelikle daha sağlıklı ve naturel bir görünüme sahip olacak kadınlar.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir