2015 Milano ve Paris Erkek Moda Haftası’nın Ardından

Erkek modası son yıllarda adeta sessiz ve derinden geliyor. Erkek modasında 2015 Sonbahar-Kış trendleri Milano ve Paris Erkek Moda Haftası’nda ünlü tasarımcılar ve markalar tarafından sunuldu.

Dün sona eren Paris Erkek Moda Haftası‘ndan öne çıkan, ünlü modacıların erkekler için 2015 Sonbahar-Kış için hazırladığı koleksiyonların başında Valentino geliyor. Bu yıl ki moda haftasının açılış defilesi olma özelliğini de taşıyan Valentino defilesi, 1920’li yılların esintileri ile karşımıza çıktı. Valentino’nun kreatif direktörleri Maria Grazia Chiuri ve Pierpaolo Piccoli, bu yıl geometrik desenlere imzalarını attı.

 

valentino-paris erkek moda haftasi -1

Paris Men’s Fashion Week: Valentino Fall/Winter 2015

 

Paris Erkek Moda Haftası’nda öne çıkan markalardan birisi de Louis Vuitton. Louis Vuitton koleksiyonunda sıkça kullandığı monogram bantlar ve motiflerle 80’lerin Londra ruhunu yansıttı.

Paris Men’s Fashion Week: Louis Vuitton Fall/Winter 2015

Paris Men’s Fashion Week: Louis Vuitton Fall/Winter 2015

Paris Erkek Moda Haftası’na imzasını atan ünlü Belçikalı modacı Raf Simons, moda haftasının ilk gününde yer aldığı koleksiyonunda 70’li yılların ruhunu yansıttı. Simon’un koleksiyonunda uzun ceketler, rahat kesim pantolonlar ve beyaz spor ayakkabılar ön plandaydı.

Paris Men’s Fashion Week: Raf Simons Fall/Winter 2015

Paris Men’s Fashion Week: Raf Simons Fall/Winter 2015

 

Lüks Fransız markası Lanvin’in koleksiyonunda ise desenler hakimdi.

Paris Men’s Fashion Week: Lanvin Fall/Winter 2015

Paris Men’s Fashion Week: Lanvin Fall/Winter 2015

Ünlü moda tasarımcısı Junya Watanabe ise erkek klasik giyimine dair hazırladığı koleksiyon izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Paris Men’s Fashion Week: Junya Watanabe Fall/Winter 2015

Paris Erkek Moda Haftası’na katılan bazı markalara toplu halde göz atıp, erkek modasında 2015 Sonbahar-Kış trendlerini inceleyebiliriz.

Paris Men’s Fashion Week: Fall/Winter 2015

Paris Men’s Fashion Week: Fall/Winter 2015

 

17-20 Ocak tarihlerinde İtalya’da gerçekleşen Milano Erkek Moda Haftası’nda dünyanın önde gelen markaları erkek giyiminde 2015 Sonbahar-Kış trendlerini sundu. Milano Erkek Moda Haftası’nın ülkemiz için bu yıl önemli bir farkı, iki yetenekli tasarımcı tarafından kurulan Türk markası AFFFAIR’in yer almasıydı. Global vizyonu ve dokunuşuyla çağdaş klasik stilden aldıkları ilhamla doğan AFFFAIR, 2015 Milano Erkek Moda Haftası’na davet edilen ilk Türk modaevi oldu. 

Markanın, 2015 Milano Erkek Giyim Moda Haftası’nda sergilediği koleksiyon, çağdaş unsurları gelenekselle kombine eden, ince zevkleri olan bir erkekten ilham alıyor. Modern Afffair erkeği, güçlü karakteri ve gizemli kişiliğiyle doğal olarak dikkat çeken, özenli ve karizmatik bir figür. Sportif giysilerden özel dikim parçalara kadar her giydiğiyle tarzını hayatının her alanına yansıtmayı seviyor.

 

Milan Men’s Fashion Week afffair

2015 Milano Erkek Moda Haftası’nda Versace’nin koleksiyonunda kaşmir triko, bacaklarda sıkı ve elastiki elbiselerin üst bölgede iri delikli el işi hırkalarla buluşması ön plandaydı.

Milan Men’s Fashion Week: Versace Fall/Winter 2015

Milan Men’s Fashion Week: Versace Fall/Winter 2015

 

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana 2015 Sonbahar-Kış kreasyonlarını tanıtmak için modellerine podyumda bir aile tablosu çizdirdi. Modern ve geleneksel elbiselerin yansıtıldığı bu yaşayan portrede farklı nesilden kıyafetleri görmek mümkün. Aile fikri, ‘sonsuza kadar aşk’ kelimeleriyle süslenmiş ve aile üyelerinin resimlerini taşıyan kazak tasarımlarına yansıtılmış.

Geleneksel kadife ceketler yanında ince, klasik takım elbiselerdeki cesur desenler siyah, gri ve bordo renklerinin dağılımıyla öne çıkmış.

Milan Men’s Fashion Week: Dolce & Gabbana Fall/Winter 2015

Milan Men’s Fashion Week: Dolce & Gabbana Fall/Winter 2015

 

 

Kaynaklar: http://tmagazine.blogs.nytimes.com/

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir