Moda Tasarım Eğitimi

Türkiye’nin En İyi Moda Okulunda Dünya Modasına Yön Vermeye Hazır mısınız?

Türkiye’nin ilk resmi Moda Tasarım Eğitimi veren kurumu olarak bu eğitimimiz süresince öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyen teknolojik bir ortamda, dünya standartlarında, sektör odaklı bir mesleki alt yapıya sahip olmalarını hedefliyoruz. Eğitim boyunca öğrencilerin entellektüel birikimlerini geliştirerek tasarımlarını desteklemelerine yardımcı oluyoruz.
Moda Tasarımı Bölümünü tamamlayan öğrenciler dönem sonunda tasarımlarını Kariyer Fashion Show’da sergileme fırsatı buluyor.

 

Moda Tasarım Eğitimi Program İçeriği

 • Temel Sanat ve Çizim Teknikleri
 • Yaratıcılık ve Tasarım Geliştirme
 • Teknik Çizim 
 • Kalıp Teknikleri
 • Tekstil Teknolojileri ve Genel Kumaş Bilgileri 
 • Dikim Teknikleri ve Atölye Uygulamaları
 • Drapaj Teknikleri 
 • Moda Genel Kültürü
 • Styling
 • Koleksiyon Planlama ve Hazırlama
 • Portfolyo Oluşturma, Hazırlama ve Sunum
 • Photoshop ve Illustrator
 • Bitirme Projesi ‘’KARİYER FASHION SHOW’’ 

 

Sektör Profesyonelleri, Firma Sahipleri ve Tasarımcılar ile Söyleşiler

Kariyer Eğitim Kurumları 1989 yılından bugüne yerli ve yabancı firmalar ile yakın iletişim halinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Eylül ve Haziran ayları arasında Kariyer Fashion Meeting adıyla düzenlenen söyleşilere öğrenci ve mezunlar katılarak hem farklı bakış açılarıyla vizyonlarını ve sektörel bilgilerini geliştirirken, aynı zamanda geniş network elde etme imkanıda buluyorlar.

Birçok seminerde direk firma sahibi, tasarımcı veya insan kaynakları direktörleri ile tanışan öğrenciler katılımları ile kurdukları network sayesinde staj ve iş imkanlarından öncelikli olarak yararlanabiliyorlar.

 

Firma Gezileri ile Üretimi Mutfağında Deneyimliyoruz

Eğitim dönemi boyunca teknik eğitimler ve söyleşiler ile birlikte, özellikle entegre tesislere sahip firmalara düzenlediğimiz eğitim gezileri ile işin üretim aşamalarını, modelhaneleri ve tasarım departmanlarını yerinde deneyimliyoruz.

Aynı zamanda, firmalar ile işbirliği çerçevesinde yapmış olduğumuz Endüstri Projeleri ile öğrencilerimiz firmalara özel koleksiyonlar oluşturmakta ve yetkililere sunum yapmaktadırlar.

 

Endüstri – Eğitim İlişkisi

Kariyer Eğitim Kurumları, 1989 yılından günümüze çeyrek asırlık deneyimi ile her yıl büyüyerek ve sektöründe gelişimine büyük katkı sağlayarak istikrarlı ilerleyişini sürdürmektedir.

Sektör tarafından her yıl çeşitli ödüllerle onurlandırılan Kariyer Eğitim Kurumları,  2014 yılında Fashion TV tarafından Türkiye’nin En İyi Moda Okulu seçilerek uluslararası bir başarıya daha imza atmıştır.

 

Kariyer Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenen tekstil ve moda sektörünü büyük üretici  firmaların sahipleri, dernek ve birlik başkanları ve İstanbul Ticaret Odası Başkanında katılımıyla gerçekleştirdiğimiz “Sektör Toplantılarımız” ile sektörün beklentilerini ölçüyor ve bu beklentiler üzerine heryıl müfredat ve faaliyetlerimizi geliştirerek revize ediyoruz.

Aynı zamanda sektöre öğrencilerimizin ve mezunlarımızın yapmış oldukları çalışmaları sunarak, firmaların yarattığımız değerleri daha yakından tanımalarını sağlıyoruz.

Kariyer Eğitim Kurumları Sektör Buluşmaları

Başarı Hikayeleri

Sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek teknik alt yapı ve geniş vizyon ile mezun olan öğrencilerimiz sektöre tam donanımlı bir şekilde adım atmaktadır.

1989 yılından günümüze yetiştirmiş olduğumuz binlerce mezunumuz bugün Türkiye’nin en iyi üretici ve markalarının tasarım ve üretim departmanlarında çalışırken, yüzlerce mezunumuzda kendi markaları ve şirketlerini kurmuştur.

www.kariyeregitim.com.tr

4 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir